III Zlot Samorządów Uczniowskich

glowne20 marca uczniowie naszej szkoły wraz z panią Iloną Tymińską uczestniczyli w III Zlocie Samorządów Uczniowskich Bytomskich Szkół Podstawowych, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 9 w Bytomiu. Celem imprezy było rozwijanie samorządności młodych ludzi, nawiązanie współpracy pomiędzy Samorządami Uczniowskimi różnych placówek oświatowych, kształtowanie postaw obywatelskich i prospołecznych. Uczniowie przedstawili prezentację multimedialną dotyczącą obchodów święta odzyskania niepodległości przez Polskę, wzięli aktywny udział w zorganizowanych warsztatach, których tematy wzbudziły zainteresowanie, np. „Czy chemia to miłość?”, „Nie bądź obojętny – zatrzymaj się i pomóż”. Kilka dni później 25.03.2019r. nasi uczniowie pod opieką p. Małgorzaty Zielińskiej wzięli udział w Jubileuszowym  X Zlocie Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych Województwa Śląskiego pod hasłem „Dobra komunikacja i współpraca kluczem do sukcesu”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 33 im. Stanisława Ligonia w Katowicach. Nadrzędnym celem Zlotu było promowanie wśród dzieci i młodzieży z województwa śląskiego kreatywnego działania, umiejętności współpracy oraz rozwiązywania konfliktów na drodze mediacji rówieśniczych, wymiana doświadczeń młodych samorządowców. Imprezę rozpoczął występ Zespołu Pieśni i Tańca Szkoły Podstawowej nr 33 „Katowiczanie”, po którym uczestnicy zostali powitani przez Panią Dyrektor   SP nr 33 Panią Teresę Liburską– Łój. Następnie wysłuchaliśmy ciekawych prelekcji. Nieco później nasi uczniowie zostali zaproszeni na smaczny dwudaniowy obiad, po którym nabrali sił na  czynny udział w warsztatach. Na zakończenie uczestnicy otrzymali prezenty oraz dyplom. Obie imprezy spodobały się uczniom, członkowie naszego Samorządu Uczniowskiego deklarują, że bardzo chętnie wezmą w nich udział w przyszłym roku szkolnym.

glowne glowne 6 5 2 3 1