Spotkanie autorskie z Waldemarem Cichoniem

autor628 marca 2016 odbyło się spotkanie z Panem Waldemarem Cichoniem, autorem książek dla dzieci. Uczestniczyli w nim uczniowie z klas 1-3.

Na stronie internetowej pisarza możemy przeczytać :  W dzieciństwie nade wszystko uwielbiał czytać. To były czasy, kiedy nikomu nie śniło się jeszcze o Internecie, grach komputerowych i 100 kanałach w telewizji, więc książki były jedną z niewielu dostępnych rozrywek. Przyszły pisarz był ciekawy świata i ludzi, czytał więc średnio trzy książki na tydzień. Dwa razy w tygodniu szedł pieszo do biblioteki położonej na sąsiednim osiedlu. Kiedy książka, którą wypożyczył, zapowiadała się ciekawie, nie mógł się doczekać, kiedy zacznie czytać, więc czytał idąc. Zaczytany systematycznie rozbijał nos o latarnie, a kilka razy o mało nie wpadł pod samochód!”.

Autor bardzo ciekawie opowiadał o swoich książkach, a przede wszystkim o ich bohaterze – kocie Cukierku. Przeczytał również swoje ulubione opowiadanie z jednej części serii o Cukierku. Dzieci słuchały z zainteresowaniem, a w najśmieszniejszych momentach słychać było salwy śmiechu.

Informacje o autorze oraz jego książkach można znaleźć na stronie www.waldemarcichon.pl, natomiast kota Cukierka można bliżej poznać na jego facebookowym profilu.

autor1 autor2 autor3 autor4 autor5  autor7 autor8