Niebieski Marsz dla Autyzmu

unnamed-1Niebieski Marsz dla Autyzmu to wydarzenie organizowane we wtorek 2 kwietnia. z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, mające na celu zwrócenie uwagi społeczności lokalnej na potrzeby i problemy osób ze spektrum autyzmu. Fakt, że autyzmu się nie leczy, tylko akceptuje nie wszystkim jest znany.

Marsz wyruszy o godz. 10.00 z bytomskiego Rynku i w wesołym, rozśpiewanym korowodzie przejdzie ulicami: Janty, Kwietniewskiego i Wrocławską w kierunku Urzędu Miasta, a następnie do parku (muszla koncertowa), gdzie odbędą się zaplanowane na ten dzień działania popularyzujące wiedzę o autyzmie.

W tym roku do marszu dołączą uczniowie naszej szkoły!

Ubierając się na niebiesko chcemy pokazać, że nie jesteśmy obojętni, w ten sposób chcemy również wyrazić naszą solidarność z osobami z autyzmem i ich rodzinami.