Sukces Julii Szymuli w konkursie wojewódzkim

patriot

We wtorek 30 października nasza uczennica Julia Szymula z klasy IIIa gimnazjum wyśpiewała III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Pieśni Patriotycznej”. Jej interpretacja utworu Jacka Kaczmarskiego pt. „Mury” była niezwykle poruszająca. Julia z właściwą sobie dojrzałością artystyczną oddała treść i przesłanie wiersza, którego interpretacja bardzo często jest powierzchowna. Nie jest to podniosła pieśń, jest to refleksja nad losem pieśniarza, którego słowa i postawa często bywają modyfikowane przez publiczny odbiór a słowa rozumiane wprost przeciwnie do intencji. To właśnie wczoraj pokazała Julia. Życzymy dalszego rozwoju i gratulujemy Julce oraz pani Liliannie Woroniuk  Setli, która czuwa nad rozwojem artystycznym Julii. W konkursie bardzo ładnie zaprezentowała się także nasza uczennica Vanessa Nowak.

A tak o konkursie piszą organizatorzy:

30 października 2018 r., Szkoła Podstawowa nr 45 i Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Bytomiu zorganizowały w Teatrze Rozbark VI Wojewódzki Konkurs Pieśni Patriotycznej z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości – pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego i medialnym Życia Bytomskiego. W przesłuchaniach wzięło udział 72 uczniów m.in. z Bytomia, Chorzowa, Piekar Śląskich, Świętochłowic, Gliwic, Siemianowic Śląskich, Rudy Śląskiej, Bobrownik, Radzionkowa.
Wokaliści zaprezentowali bardzo wysoki poziom wykonywanych pieśni. Dziękujemy wszystkim opiekunom, rodzicom za udział i przygotowanie dzieci.
Z tak licznej grupy jury wyłoniło następujących 18 laureatów:
Kategoria klas I-III:
I miejsce: Amelia Bereżańska
II miejsce: Zuzanna Macioł
III miejsce: Natalia Skrzypiec
Wyróżnienia przyznano: Julia Stępnik, Zuzanna Podolak, Weronika Cogiel

Kategoria klas IV-VI
I miejsce: Lena Zająć
II miejsce: Karolina Jędruszek
III miejsce: Paulina Rożek
Wyróżnienia przyznano: Kamilowi Kukulskiemu, Oliwierowi Sałabunowi, Weronice Cogiel

Kategoria klas 7,8 i 3 gimnazjum:
I miejsce: Danuta Ungier
II miejsce: Daniel Nowak
III miejsce: Julia Szymula
Wyróżnienia przyznano: Lewandowskiej Agnieszce, Ungier Alicji, Beresce Barbarze
Wszystkim serdecznie gratulujemy, paniom organizator również: mgr Małgorzacie Nowak i mgr Annie Akram.

img_0967 img_0965 img_0954 img_0952