Nauczyciele Dzieciom!

„Kiedy śmieje się dziecko
śmieje się cały świat”
Janusz Korczak
Czerwiec to nie tylko  jeden z najgorętszych miesięcy w Polsce. Początek czerwca zaczyna się dniem, na który czekają wszystkie dzieci.
1 czerwca świętujemy
Międzynarodowy Dzień Dziecka.
W  tym dniu szczególnym, w Dniu Dziecka przyjmijcie  kochani uczniowie od swoich nauczycieli klas 1-3 najszczersze życzenia, płynące wprost z serca.

Niech Wasze dzieciństwo będzie bajkowe, kolorowe i beztroskie.
Niech uśmiech zawsze gości na Waszych twarzach, a każdy dzień będzie wspaniałą przygodą  pełną  pozytywnych doświadczeń. Rozwijajcie swoje talenty i pasje, osiągajcie sukcesy.
Nie bójcie się marzyć, bo od marzeń się wszystko zaczyna.
Dla nas jesteście wyjątkowi i niepowtarzalni !
          Czy wiecie, że tradycja świętowania 1 czerwca jako Dnia Dziecka liczy przeszło pół wieku.  Dzień Dziecka to dzień ustanowiony w celu upowszechnienia ideałów i celów związanych z prawami dziecka zawartymi w Karcie Narodów Zjednoczonych. Obchodzony jest od 1955 roku w różnych dniach w różnych krajach.
         Najwcześniej Dzień Dziecka świętowany jest we Francji, bo 6 stycznia. Turcy obchodzą Dzień Dziecka 23 kwietnia. Australijskie dzieci swój dzień mają w pierwszą sobotę lipca, a brazylijskie 12 października.