Nasz Samorząd Uczniowski wyróżniony jako jedyna szkoła w Bytomiu

szkola-demokracji1Nasza Samorząd Uczniowski najlepszy w całym Bytomiu – wśród wszystkich szkół podstawowych i średnich!

Z przyjemnością i dumą informujemy, że jako jedyni w Bytomiu otrzymaliśmy prestiżowy certyfikat z wyróżnieniem za udział w programie Szkoła Demokracji!

Ciężko pracowaliśmy cały rok szkolny i spełniliśmy wszystkie kryteria.

Dlaczego wzięliśmy udział w programie?

Chcieliśmy, aby szkoła była nie tylko miejscem nauki, ale także wychowywała do życia w społeczeństwie obywatelskim, żeby uczniowie i uczennice mieli wpływ na to, co dzieje się w szkole, żeby razem z nauczycielami i nauczycielkami podejmowali decyzje o wspólnych sprawach.

Przez cały rok nad realizacją zadań Szkoły Demokracji pracowały uczennice klasy 8a: Julia Zimolong, Maja Siwek, Gabrysia Dereń oraz Wiktoria Fricowska. Dzielnie wspomagały je uczennice klasy 6c: Dominika Białek, Victoria Ciesiołka i Wiktoria Wyczółkowska. Dziewczęta wzięły udział w inauguracji programu, uczestniczyły w warsztatach i szkoleniach m.in. na temat pozyskiwania funduszy oraz o debacie oksfordzkiej organizowanych przez Akademię -Ekonomiczno – Humanistyczną w Warszawie.

W przyszłym roku szkolnym będziemy kontynuować dobre praktyki poznane dzięki udziałowi w programie!