Mamy pierwsze relacje z wyjazdu w ramach Erazmusa!

erazmus13Już po raz czwarty grupa młodzieży naszej szkoły bierze udział w projekcie w ramach Programu Erasmus + „Lost: roads to exile”. Organizatorem jest Fundacja Europejskich Inicjatyw na Śląsku oraz polsko – ukraińska wymiana młodzieży we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Ministerstwem Młodzieży i Sportu Ukrainy. W tym roku spotkaliśmy się w Żegiestowie – malowniczej miejscowości położonej na Popradem.

Tak relacjonuje nam tę wyprawę Asia Walczak z klasy IIIa gimnazjum:

6 października 2018 roku (pierwszego dnia projektu) odbyło się spotkanie integracyjne grupy polskiej oraz ukraińskiej, podczas którego uczniowie przedstawiali i poznawali się nawzajem. Spotkanie odbyło się nad malowniczą rzeką Poprad, przy granicy polsko – słowackiej. Dzień zakończył się wieczorem filmowym.

7 października  grupa polska pracowała nad grami integracyjnymi, nad którymi później spędziliśmy resztę dnia. Po wspólnym obiedzie odbył się „roleplay”: uczestnicy odegrali postacie historyczne z różnych epok.

Rozpoczęła się także gra „Killer Game”, w której pani Kozłowska wyeliminowała 3/4 graczy oraz gra „Secret Friend”. Bądźmy dla siebie mili, ale jednocześnie wszyscy się zabijajmy!

Wieczorem odbył się grill. A później mieliśmy czas wolny, podczas którego graliśmy w siatkówkę.