Obchody VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

tabl11 października 2018r. w naszej szkole obchodziliśmy VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

Już w ostatnim tygodniu września w klasach czwartych i piątych odbyły się warsztatowe zajęcia przypominające tabliczkę mnożenia-był to doskonały trening przed konkursem szkolnym. Do egzaminu z tabliczki mnożenia przystąpili uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjaliści. Wszyscy egzaminowani losowali zestawy i musieli prawidłowo rozwiązać pięć przykładów. Niektórzy bardzo się stresowali, ale trudno się dziwić, gdy egzaminatorami byli „mali eksperci”. Kto zdał egzamin, otrzymał gratulacje i tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zabawa i nauka to fantastyczne połączenie.

Wszystkim gratulujemy wiedzy i odwagi!