Wizyta w Centrum Edukacji Przeciwpożarowej

5b-5c-straz%cc%87W ramach programu profilaktyczno – wychowawczego połączonego z edukacją rozpoczynamy wizyty naszych uczniów w Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Chorzowie. Pierwsza grupa uczniów – klasy 5b i 5c odwiedziły Centrum 1 marca 2019r. Uczniowie podczas wizyty oglądali poszczególne sektory tematyczne „Małej strażnicy” i „Ścieżki bezpieczeństwa”: uczyli się jak prawidłowo dokonać zgłoszenia na Straż Pożarną, mogli zobaczyć, jak wygląda droga z remizy strażackiej na miejsce pożaru, poznali rodzaje ubiorów strażackich. Uświadomili sobie, jakie zagrożenia mogą czyhać na nas w mieszkaniu, w lesie, na drodze, jak ważne jest zachowanie podstawowych zasad przeciwpożarowych i zasad bezpieczeństwa.