Innowacja Akademia Sprawnego Dzieciaka – podsumowanie

img_20190606_115603Pierwszy rok ruchowych igraszek w uczniów klasy 1b w ramach innowacyjnej godziny wychowania fizycznego powoli dobiega końca. Klasowe „żywioły ” miały na niej okazję poznać oraz uczestniczyć w różnych formach aktywności ruchowej. Były biegi, skoki, rzuty praca z różnego rodzaju przyborami oraz przyrządami, tory przeszkód gdzie mega wyzwaniem pokonanie było pięcioelementowej skrzyni. Cóż to był za sukces jak byli już po jej drugiej stronie! Dobór realizowanych treści wspierał wszechstronny rozwój uczestników, pozwolił na zdobycie nowych doświadczeń, przełamanie słabości i poznanie możliwości dzieciaków. Poznanie gier i zabaw oraz nabycie umiejętności ruchowych z powodzeniem mogą wykorzystać w pozaszkolnej zabawie ruchowej. Mam nadzieję, że te żywe sreberka w przyszłym roku szkolnym równie aktywnie aczkolwiek z większa dozą samodyscypliny będą podejmować kolejne igraszki ruchowe.