Hura! Jesteście wspaniali!

walentynki-grupaDzięki naszym wolontariuszom, którzy przeprowadzili akcję „Walentynkowa muffinka” oraz naszej społeczności szkolnej, zebraliśmy aż 900 zł, które zostaną przekazane na rzecz szkoły w Syrii. Ogromnie wszystkim dziękujemy za zaangażowanie!
Poniżej list wysłany przez organizatorów projektu „Szkoła – szkole”:

Drogi Przyjacielu!

Z całego serca dziękuję za dotychczasowe zaangażowanie Twojej społeczności szkolnej w program Szkoła Szkole. Wiem, że bardzo interesuje Was obecna sytuacja w Syrii, dlatego chciałabym opowiedzieć Wam o skutkach trzęsienia ziemi z 6 lutego.

Podczas ubiegłotygodniowego kataklizmu ucierpiała jedna ze szkół objętych programem Szkoła Szkole.

Jest to placówka prowadzona przez Ojców Mechitarystów, którą dzięki wsparciu polskich szkół wyremontowaliśmy i wyposażyliśmy podczas poprzedniej edycji programu. Budynek został poważnie uszkodzony, ale co najważniejsze – nie grozi zawaleniem, dlatego obecnie służy jako schronienie dla ok. 2000 ludzi, którzy stracili dach nad głową. Sytuacja w Aleppo jest tragiczna i kładzie się cieniem na edukacji syryjskich dzieci, które po raz kolejny nie mogą wrócić do swoich szkół.

Środki na odbudowę szkół w Syrii będę jeszcze długo potrzebne, dlatego w świetle ostatnich wydarzeń wsparcie Waszej szkoły nabrało jeszcze większego znaczenia!