Obchody święta Konstytucji 3 maja

20170428_101633Dnia 28 kwietnia 2017 roku, w ramach obchodów 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, w naszej szkole odbyła się niezwykła uroczystość. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum zaprezentowali przedstawienie pt. „Polska naszą miłością”. W sposób humorystyczny, ale także pouczający, ukazano w nim trudną sytuację RP  przed uchwaleniem Konstytucji 3 maja oraz korzyści wynikające z opracowania ustawy zasadniczej. Imprezę wzbogaciły piosenki rockowe wyrażające troskę o losy państwa oraz radość z jej triumfu. Zainteresowanie i podziw widzów wywołały stroje szlacheckie z XVIII wieku oraz perfekcyjna, niezwykle profesjonalna gra aktorów. Nad organizacją imprezy i jej przebiegiem czuwały panie: Ilona Tymińska, Iwona Skorzec, Małgorzata Wrzosek, Liliana Woroniuk – Setla.