Bytomianka Jesieni

byt Miło nam poinformować, że p. Mariola Konieczna – nauczycielka języka polskiego w naszej szkole, poetka, gitarzystka – została „Bytomianką Jesieni”.

Tytuł przyznawany jest przez Stowarzyszenie Ligii Kobiet Nieobojętnych kobietom, które realizując swoje pasje dążą do ubogacania szeroko pojętej społeczności.

Pani Konieczna nazywana jest „bytomską Osiecką”, swoim talentem ubogaca liczne przeglądy i festiwale piosenki poetyckiej, gości w radiowej „Trójce” w programie „Gitarą i piórem”, występuje gościnnie w ościennych miastach, jest pomysłodawczynią i główną organizatorką festiwalu „Z dala od zgiełku …”, wydała płytę „Wielokropek” a na co dzień jest nauczycielem języka polskiego, wychowawczynią, współtwórczynią szkolnej grupy śpiewającej „Razem”…

Cieszymy się, że w murach naszej szkoły jest Taki Nauczyciel, który codziennie próbuje nas zarazić swoją wrażliwością, „subtelnie niepokoi” nas słowem i melodią.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz weny twórczej!

byt

Fot. Andrzej Płochocki