Dzień bajek w ZSO 7

bajkiDziś przenieśliśmy się do świata baśni i bajek. Uczniowie przygotowali wspaniałe popisy aktorskie, także w językach obcych.Oto krótkie podsumowanie nadesłane przez naszą uczennicę:

Dnia 10 stycznia 2017, podczas ,,Dnia Bajek” w naszej szkole na małej salce gimnastycznej odbyło się przygotowane przez uczniów klasy IIIc gimnazjum przedstawienie pt. ,,Rotkappchen”, czyli ,, Czerwony Kapturek”. Aby zachęcić najmłodszych uczniów naszej szkoły do nauki języka obcego wszystko odgrywało się po niemiecku (oczywiście z tłumaczeniem na język polski). Nasza wersja wszystkim świetnie znanej dziewczynki z czerwonym kapturkiem niesamowicie przypadła do gustu klasom 1-3 szkoły podstawowej. Na sam koniec odbył się mały quiz dotyczący słówek w języku niemieckim, które znalazły się w naszej bajce. Wszyscy byli zadowoleni, a co najważniejsze bawiąc się uczyliśmy innych.
                                                                               Redaktor Wiktoria Piskorz IIIc

Tymczasem w tym tygodniu odczarowujemy kolejny „piątek trzynastego”. Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli w piątek 13 stycznia – przyjdźcie w niebieskich ubraniach!

Do zobaczenia!