Dzień języków obcych w SP 36

0W poniedziałek obchodziliśmy, w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Dzięki znajomości języków obcych mamy lepszy dostęp do wiedzy oraz większe możliwości poznawania nowych ludzi i zawierania przyjaźni. Nawet odległe zakątki świata mogą stać się nam bliższe, a zupełnie odmienne kultury – bardziej zrozumiałe. Przez cały rok szkolny stosujemy na lekcjach metody, które zachęcą dzieci do nauki języków i pomogą przyswoić podstawy. To dobra okazja, by zwrócić dzieciom uwagę, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi, którzy mieszkają w innych częściach naszego globu. Z  okazji Dnia Języków Obcych uczniowie z nauczycielami języka niemieckiego, a także angielskiego przedstawili legendy śląskie w języku obcym, a także mogli podzielić się swoją wiedza i zmotywować do innych do dalszej nauki języków.