Dzień Ochrony Środowiska

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPiątego czerwca obchodzimy Światowy Dzień Ochrony Środowiska, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych na Konferencji Sztokholmskiej w 1972 roku. Święto to ma na celu przybliżenie społeczeństwu kwestie związane z ochroną środowiska i  edukacją ekologiczną, promowanie ekologicznego stylu życia: sprzyjającego przyrodzie, naturalnego, w jak najmniejszym stopniu szkodzącego środowisku. Nasza szkoła przyłączyła się do tej ogólnoświatowej akcji. Uczniowie klas 1-3 oraz 4-6 mogli usystematyzować swoją wiedzę na temat segregacji odpadów, wysłuchując krótkiej prezentacji uczennic klasy III c gimnazjum oraz zobaczyć przedstawienie kółka teatralnego „Promyki radości” o „Królowej Śmiecisławie i królewnie Przyrodzie”. W humorystyczny sposób aktorzy opowiedzieli zebranym uczniom, jakie mogą być konsekwencje związane z produkowaniem przez nas ogromnej ilości śmieci.