Klasa 2b na wycieczce w Straży Pożarnej

zd1W środę 1 czerwca 2022 roku uczniowie klasy 2b wybrali się do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu.  Celem wycieczki było zapoznanie uczniów ze sprzętem strażackim oraz pracą strażaka. W siedzibie Straży Pożarnej uczniowie zwiedzili wszystkie pomieszczenia. W czasie spotkania mogli zapoznać się ze sprzętem, którego strażacy używają w różnych, trudnych warunkach oraz metodami używanymi w czasie gaszenia pożarów i ratowania ludzi z wypadków. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali również możliwości wozów strażackich. Każdy z uczniów siedział w wozie strażackim i przez chwilę mógł się poczuć strażakiem.

Wycieczka byłą niespodzianką z okazji Dnia Dziecka, ale nie była to jedyna atrakcja. Po zwiedzaniu były zabawy na świeżym powietrzu i lody. W klasie czekały upominki i słodkości przygotowane przez rodziców. Był to dzień pełen wrażeń.