Klasa 4B zakłada szkółkę ekoroślin

20211001_132359W ramach realizowanego w tym roku szkolnym projektu ekologicznego klasa 4b wraz z wychowawczynią przygotowała szkółkę ekoroślin. Do szkółki zostały wybrane gatunki roślin zatrzymujące wodę w liściach, jak np. aloes oraz rośliny mające właściwości oczyszczające i filtrujące powietrze, jakimi są np. skrzydłokwiaty. Sadzonki kwiatów po nasadzeniu zostały umieszczone w wykonanych własnoręcznie i z różnorodnych materiałów osłonkach. Część roślin przeznaczono na stanowisko ekoroślin na szkolny piknik, a reszta kwiatów pozostała w naszej klasie, natomiast uczniowie będą uczyć się jak je pielęgnować i rozsadzać. Uczniom bardzo spodobała się taka propozycja, więc liczymy na to, że szkółka ekoroślin będzie się stale powiększała o nowe gatunki roślin i rozrastała. Tutaj zobaczycie efekty naszej pracy: