Kółko przyrodnicze

psiakiW piątek odbyły się ciekawe zajęcia kółka przyrodniczego dla uczniów klasy 4. Naszym Gościem była Pani Agnieszka Cichy, trenerka w szkole dla psów Hau Talk w Bytomiu. Już nie raz widzieliśmy pokazy psów z tej szkoły na Festynach i Piknikach organizowanych w naszej szkole. Tym razem mieliśmy okazję poznać pracę Pani Agnieszki z psami w węższym gronie, od podszewki. Pani Agnieszce towarzyszył pies Hugo – dziesięcioletni border collie, który w swoim życiu nauczył się wielu ciekawych rzeczy, m.in. ratownictwa, sztuczek, noseworku i flyballu. Hugo na zajęciach miał ważne zadanie do wykonania – odnalezienie zaginionej Pani Dyrektor – operacja zakończyła się sukcesem.

Pani Agnieszka oprócz tego, że trenuje swoje psy, prowadzi również zajęcia w szkole dla psów z noseworku i rally -o. Pod jej okiem trenuje Romi – 8 letni owczarek beligijski malinois, wraz ze swoją opiekunką. Romi pokazała swoje umiejętności z noseworku (szukała ukrytych próbek zapachowych goździka, cynamonu i pomarańczy, nie zwiodły jej nawet zapachy zwodnicze z szafek szkolnych) oraz odrobinę rally-o.

Co było fajnego na tych zajęciach? Myślę, że spotkanie z psami, umiejętność odczytywania psich emocji, poznanie ciekawych form spędzania czasu z psem, obserwacja relacji psa i opiekuna, niezliczone możliwości odkrywania psich talentów. Tak, psy też mogą chodzić do szkoły i się uczyć, co więcej, bardzo to lubią!