Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2021

kangrmatematyczny-520x24522 kwietnia już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wystartowali w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym -Kangur 2021.  W tym roku reprezentowało naszą szkołę 33 uczniów z klas 1-7. Nasze „super głowy matematyczne” wzięły udział w 4 kategoriach: Żaczek, Maluch, Beniamin i Kadet.

Ku naszemu miłemu zaskoczeniu, aż 7 pierwszaków zadebiutowało w Kangurze. Nasi najmłodsi uczniowie nie tylko zmierzyli się z zadaniami przeznaczonymi dla starszych o rok kolegów (kangur organizowany jest dla uczniów od klasy drugiej SP), ale dodatkowo musieli wykazać się dobrą umiejętnością cichego czytania ze zrozumieniem. Bez względu na wyniki już dzisiaj należą im się gromkie brawa.  Za wszystkich uczestników trzymamy kciuki i życzymy sukcesów.
Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się pod koniec maja 2021 r.