Pielgrzymka do Piekar Śląskich

piekary5Uczniowie klasy 6c wraz z opiekunami uczestniczyli w pieszej pielgrzymce do Bazyliki Piekarskiej. Choć początkowo dystans do pokonania wydawał się daleki, pielgrzymi udowodnili, że jeśli wyznaczymy sobie ważny cel, osiągnięcie go przychodzi bez większego trudu. Zaopatrzeni w wodę i dobry humor wyruszyliśmy spod szkoły. Po pokonaniu 11 tysięcy kroków dotarliśmy do celu. Spacerowaliśmy po Kalwarii, poznaliśmy historię tego miejsca, by następnie udać się do Bazyliki. Uwieńczeniem naszego trudu był odpoczynek w Ogrodzie Anioła. Tam też odbył się quiz wiedzy religijnej związany z pielgrzymką. Zwyciężył Bartek Kamiński. Po powrocie do szkoły towarzyszyły nam myśli, iż warto podejmować trud pielgrzymowania i pokonywać własne bariery!