Pierwszaki w Akademii Bezpiecznego Puchatka

akademia-bezpiecznego-puchatkaWzorem starszych kolegów i koleżanek uczniowie klas pierwszych zostali uczestnikami Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego – Akademia Bezpiecznego Puchatka.
Rodzice, Nauczyciele, a także instytucje takie jak Policja, nie szczędzą starań, by chronić dzieci i zapewnić im bezpieczeństwo w każdej sytuacji. Ważnym elementem jest edukacja dzieci – uświadomienie rozmaitych niebezpieczeństw oraz nauczenie, jak ich unikać i jak postępować w razie ich zaistnienia.

„Akademia Bezpiecznego Puchatka” jest programem edukacyjnym, który wpisuje się w szczytną inicjatywę poprawienia bezpieczeństwa najmłodszych uczniów klas podstawowych. Został on dodatkowo rozbudowany o materiały związane z przydatną dla dzieci tematyką pierwszej pomocy, efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijania kreatywności.
       W ramach „Akademii Bezpiecznego Puchatka” po zakończeniu zajęć odbędzie się Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa będący podsumowaniem zajęć Akademii Bezpiecznego Puchatka.