Podsumowanie akcji „Podaruj znicz na Kresy”

zniczBiało – czerwone znicze z Polski zapłoną na opuszczonych mogiłach naszych rodaków pochowanych na starych kresowych nekropoliach w Borysławiu, Chmielnickim, Drohobyczu, Lwowie, a także Samborze, Stryju oraz w miejscach pamięci narodowej na terenie Lwowa i okolic.

Jak wiemy, w wyniku II wojny światowej te niezwykle ważne dla historii Polski miejsca znalazły się poza granicami naszego kraju. Cmentarze niszczeją, a na niektórych grobach nikt od wyjazdu Polaków nie zapalił nigdy ani jednej świeczki. Uczniowie naszej szkoły, pamiętając o swoim patriotycznym obowiązku postanowili oddać hołd zmarłym i poległym rodakom. W ramach akcji „Podaruj znicz na Kresy” zorganizowaliśmy zbiórkę zniczy. W przeciągu trwającej kilka dni akcji, dzięki zaangażowaniu wielu uczniów i nauczycieli naszej szkoły, udało nam się zebrać, a następnie przekazać organizatorom przedsięwzięcia 274 znicze! Ilość ta niewątpliwie świadczy o tym, że nasi uczniowie odrobili „lekcję z patriotyzmu” na szóstkę.

Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji przynosząc znicz serdecznie dziękujemy.

Emilia Bazylkiewicz i Małgorzata Zielińska