Tydzień Zdrowia i Bezpieczeństwa – dzień drugi

2-tzib-2017r-031-sDrugi dzień naszego tygodnia bezpieczeństwa uważamy za bardzo udany.

Już od drugiej godziny lekcyjnej, osoby chętne miały okazję brać udział w żywej lekcji przyrody. Egzotyczne, rzadko widziane zwierzątka zawitały dziś na małej salce, co było wielką atrakcja dla naszych uczniów. Pan Krystian uświadomił nam, że znajomość zachowań różnych zwierząt może uchronić nas przed przykrymi doświadczeniami, a może okazać się świetną okazją do bezpiecznego poznawania i obserwowania fauny w różnych zakątkach świata. Klasy 6 oraz I i II gimnazjum miały okazję uczestniczyć w zajęciach PIERWSZEJ POMOCY. Pan ratownik zaprezentował nam cały przebieg resuscytacji, ucząc jak poprawnie wykonywać czynności ratujące życie. Na koniec zajęć uczniowie sami mogli wypróbować swoich sił i umiejętności na fantomie. W między czasie klasy 5 miały świetną okazję by dowiedzieć się wszystkiego na temat ZDROWEGO ODŻYWIANIA. Zajęcia prowadzone były przez Panie z Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Na nasze nawyki żywieniowe powinnyśmy zwracać uwagę od małego!

Żeby tego było mało! Na dużej sali gimnastycznej odbył się turniej „TRZYMAJ FORMĘ” dla klas I oraz II gimnazjum. Młodzież nie tylko sprawdziła swoje umiejętności sportowe ale i także popisała się wiedzą na temat racjonalnego żywienia. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Nie zapomnieliśmy również o naszych najmłodszych uczniach. Klasy 3 szkoły podstawowej brały udział w zajęciach pt: „RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ” . Dzieciaki zostały wprowadzone w temat oraz obejrzały film instruktażowy. Natomiast klasy 2 w ramach zajęć obejrzały film oraz dowiedziały się wiele nowych rzeczy na temat łańcucha przeżycia. Mamy nadzieję ze wszyscy uczniowie w pełni wynieśli wiedzę z organizowanych zajęć oraz dobrze się przy tym bawili bo jutro czeka nas kolejny dzień tego szalonego tygodnia :)

Zakończyliśmy również konkurs: „Super fota mojego psa, myszy, kota…” Teraz tylko trzeba zliczyć wszystkie głosy. Wyniki poznacie w najbliższym czasie.

Martyna Pawłowska