Udział w 14 Otwartej Konferencji Ekologicznej „Bezpieczeństwo ekologiczne w mieście – smog”

OLYMPUS DIGITAL CAMERANa zakończenie Dni Nauki reprezentacja szkoły uczestniczyła w 14 Otwartej Konferencji Ekologicznej „Bezpieczeństwo ekologiczne w mieście – smog”, która odbyła się 9 października w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark. Uczniowie brali udział w części wykładowej, podczas której mogli się dowiedzieć jak powstają epizody smogowe w Polsce oraz jakie są konsekwencje zdrowotne takich sytuacji. Po wysłuchaniu wykładów, nasza reprezentacja, uczestniczyła w warsztacie „Smogodynka, czyli jak korzystać z sieci czujników badających stan powietrza w Bytomiu”. Uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat „profilaktyki smogowej”. Zostali zapoznani ze sposobami kontrolowania jakości stanu powietrza w swoim mieście.