Uroczystości pasowania uczniów klas pierwszych

20181024_16255024 października uczniowie klas pierwszych naszej szkoły zostali przyjęci do grona społeczności uczniowskiej. Ślubowanie to jedno z najważniejszych w życiu każdego ucznia wydarzeń, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły charakter. Pierwszoklasiści ubrani stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment – ślubowanie. Wcześniej musieli zmierzyć się w różnorodnych konkurencjach, wykazując się wzorową i kulturalną postawą i zdobywając medale: Mądrej Sowy, Kulturalnego, Sprawnego i Wzorowego Pierwszaka. Wspólnie ze starszymi koleżankami i kolegami z klas drugich, którzy to dla pierwszoklasistów przygotowali część artystyczną, wykazali się umiejętnościami recytacji, ruchu tanecznego. Zaprezentowane utwory: „Góry do Góry”,” Bohater” oraz „Szkolna Czacza” wprawiły wszystkich w radosny nastrój, który towarzyszył do końca tej uroczystości. W dalszej kolejności Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie. Uroczystego aktu ślubowania dokonała pani dyrektor szkoły. Następnie uczniowie otrzymali skromne upominki i zostały wręczone im pamiątkowe dyplomy. W tym dniu również odbyło się pasowanie na Wzorowego Czytelnika. Na zakończenie uczniowie udali się do swoich klas na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców.