Wizyta w Tarnogórskiej Kopalni Srebra

glowneW środę 2 października klasy 3c i 4a udały się na wycieczkę do Tarnowskich Gór. Celem wycieczki było zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra – najnowszej polskiej atrakcji turystycznej wpisanej na listę UNESCO. Szlak turystyczny ma długość 1740 m,  kształt trójkąta i  łączy trzy szyby: „Anioł”, „Żmija” i „Szczęść Boże”.

Uczniowie mieli okazję spacerować podziemnymi korytarzami oraz podziwiać wyrobiska komorowe ukształtowane przez człowieka – „Gwarka” i przyrodę. Poznali historię górniczego regionu zwiedzając Multimedialne Muzeum Górnictwa.
Dopełnieniem wrażeń był przepływ łodziami po kopalnianych tunelach. Atmosferę tajemniczości w kopalni tworzyło delikatne światło lamp górniczych. Wśród ciemności dzieci spotkały Skarbnika, który opowiedział im swoją historię. Podziemna przeprawa dostarczyła wszystkim wielu pozytywnych wrażeń i była największą atrakcją.