Wycieczka uczniów klas ósmych do Oświęcimia

wszyscyW dzisiejszym dniu uczniowie klas 8 wybrali się na całodniową wycieczkę do Oświęcimia. Obóz Auschwitz został utworzony przez okupacyjne władze Niemieckie na przedmieściach Oświęcimia, polskiego miasta, które zostało włączone przez nazistow do trzeciej Rzeszy. Nazwa miasta została zmieniona na Auschwitz i stała się również nazwą obozu: Konzentrationslager Auschwitz. Auschwitz jest nieustającym bólem na sumieniu świata, pozostałości obozu koncentracyjnego i zagłady przywołują najciemniejsze chwile w dziejach ludzkości.  Uczniowie wykazali się niezwykłą dojrzałością słuchając prawdziwych historii o milionach poległych w nim ludzi.  Historii przepełnionych smutkiem i ogromnym cierpieniem, historii, które na zawsze pozostaną w naszej pamięci.