Z wizytą w hospicjum Cordis

OLYMPUS DIGITAL CAMERA17 grudnia udaliśmy się wraz uczniami do hospicjum „Cordis”  w Katowicach, aby przekazać nasz dar serca zakupiony ze zbiórki pieniędzy przeprowadzonej w naszej szkole. Zanieśliśmy również listy napisane przez uczniów klasy 5 b do swoich rówieśników przebywających pod opieką hospicjum.
Śmierć zawsze poraża…Budzi lęk… Jest również Tajemnicą i Wyzwaniem… Wymaga przygotowania… Dlatego hospicjum – obecność bliskiego człowieka, jego odwaga, ciepło i mądrość, a przede wszystkim umiejętność opanowania bólu i współodczuwanie –  jest jak otwarte okno z perspektywą na MIŁOŚĆ silniejszą niż śmierć.
Hospicjum „Cordis” to wyjątkowe miejsce, w którym panuje rodzinna atmosfera, to wspólnota ludzi, którzy chcą dzielić ze sobą Miejsce i Czas oraz mają poczucie wspólnej Drogi i Przyszłości.
Wizyta w tym szczególnym miejscu, uświadomiła nam jak ważny jest każdy dzień, uśmiech drugiego człowieka, dobre słowo i otwarte serce na ludzi w trudnej sytuacji życiowej. Zostaliśmy przyjęci z wielką serdecznością, mieliśmy okazję zobaczyć oddział dziecięcy, aulę, w  której panowała już atmosfera bożonarodzeniowa, a na pamiątkę naszej wizyty otrzymaliśmy drobne upominki .
Zostaliśmy również zaproszeni na kolejne spotkania w tym wyjątkowym miejscu.
Z całego serca dziękujemy całej społeczności szkolnej za okazane serce.
NIE ZNIECHĘCAJMY SIĘ W CZYNIENIU DOBRA!

koordynatorzy akcji: Anna Michalska, Patrycja Gębczyk